I.SKUPINA - V BĚCHOVICÍCH TŘETÍ

28.04.2012 20:48

FC GRAFFIN Vlašim, ročník 2005

Běchovice 28.4.2012 – třetí místo

Dne 28.4.2012 jsme se vydali na venkovní fotbalový turnaj hráčů narozených v roce 2005, do Běchovic. Hrálo se na umělce 5+1 a zápas trval 13 minut. Branky byli házenkářské, což ovlivnilo jako vždy výsledky co do počtu vstřelených branek. Prostě, do tak „malých“ branek to nepadá a pro všechny je to velká škoda, když nejsou za svoji snahu odměněni tím nejlepším způsobem, což je vstřelený gól. Turnaje se účastnilo 9 mužstev z 10 přihlášených.

Ještě před samotným turnajem nás většinu zúčastněných zaskočila zácpa v Praze na Jižní spojce, když svedení provozu do jednoho pruhu pro asfaltérské práce v délce 20m před sjezdem právě na Běchovice bylo příčinou toho, že jsme úsek od Spořilova jeli cca hodinu. V čas na místě byl tak jen Fanda Brejda, který tento úsek cesty záměrně nezvolil, protože jak sám říkal „to dal rozum, že to tam nepojede“. Shodli jsme se, že jeho věštecké schopnosti napříště budeme využívat. První změnou tak byl časový posun zápasů o cca 20 min a druhou, že se neúčastnili Satalice z naší skupiny a tak jsme hrály 2x s Kbely.

První utkání jsme hráli mimo turnaj s Kbely jako náhradu za neúčast Satalic, měli jsme po celou dobu převahu, vyhráli jsme 2:0. Druhé utkání jsme hráli s pozdějším vítězem Nuslemi, šance na obou stranách byli, my jsme se ujali vedení o které jsme v závěru po rohovém kopu a tečované střele nakonec přišli, remíza 1:1. Další utkání jsme hráli opět s Kbely tentokrát již ostré, opět převaha a opět výhra 2:0. Poslední utkání ve skupině jsme hráli s Libiší, postupová matematika byla jasná, výhra o 3 branky zajistí finále, o 2 rozstřel o finále s Nuslemi. Kluci makali, vedli 1:0 a další tři šance volali po brance. Nakonec nás i Libiš zabrzdili samy organizátoři tím, že mylně utkání i přes naše protesty ukončili v 10 místo v 13 minutě, za stavu 1:0 pro nás. Byl to omyl, protože avizovaných 10 minut se měla hrát jen utkání o umístění a ne ve skupině. No a na „jen“ 1:0 jsme byli o 1 gól druzí ve skupině a čekalo nás utkání o 3-4 místo. Nutno říct, že se hlavní pořadatel následně řádně omlouval, což jsme svorně přijali. Samotný závěrečný zápas o třetí místo byl do určité míry křeč, jednak ne a ne vstřelit gól, ale hlavně všichni toho za celý den v tom horku měli dost, koncentrace nebyla taková. Nakonec se nám to podařilo, kdo jiný by měl zavelet k vítězství než kapitán, tedy výhra 1:0. Opět jsme na turnaji neprohráli a po 1 remíze si odvážíme diplom a medajle za 3.místo.

Závěrem musím říct, že počasí nám přálo až moc. Sluníčko pálilo a tak jsme kluky drželi pod stromy ve stínu. Miloš Filip jim dovezl kbelík na vodu, takže se před utkáním a pak i v nekonečných pauzách mezi nimi osvěžovali alespoň v něm. Pořadatelé měli zajištěn pitný režim a útroby kabin byli místem, kde byl příjemný chládek.